Údržba

Návod na praní pletených výrobků

Výrobek perte se stejnými barvami v obvyklém množství prášku a na šetrný program praní s následným odstředěním. Nenamáčejte výrobek před praním, perte jej naruby a se zapnutým zipem.

Po vyprání výrobek vyformujte (natažení nohavic, rukávů či zad) dokud je ještě mokrý - předejdete tím sražení. Volně ho vyvěste a nechte proschnout. Vždy sušte naruby a nikdy ne na přímém slunci.

Nenechávejte výrobek před ani po vyprání ve vodní lázni. Dbejte na volné vyvěšení a rovnoměrné vysychání ihned po skončení praní. Maximální srážlivost činí 3-5 %.

Návod na praní tkaných výrobků

Výrobek perte samostatně. Do pračky vložte obvyklé množství prášku a nastavte šetrný program praní s následným odstředěním. Nepoužívejte aviváž, protože poškozuje funkci materiálu. Před praním výrobek nenamáčejte a po vyprání a krátkém odstředění výrobek ihned volně vyvěste například nad topení nebo jiný zdroj mírného stálého tepla a nechte rovnoměrně proschnout.

Nepokládejte výrobek přímo na topení ani jej nesušte na slunci. Zároveň k sušení nepoužívejte sušičku! Nenechávejte výrobek před ani po praní na delší dobu ve vodní lázni a dbejte na volné vyvěšení a rovnoměrné vysychání ihned po ukončení praní a odstředění.

Návod na praní péřových výrobků

Při praní v běžných pracích prostředcích se peří ve výrobcích odmašťuje, a na tkaninách tak mohou vznikat nepěkné skvrny. Doporučujeme vám proto použít impregnační přípravky NIKWAX, s nimiž dosáhnete těch nejlepších výsledků – peří je stále načechrané a neztrácí vzdušnost.

Výrobky perte v čistícím přípravku DownWash vždy naruby a teplota nesmí překročit uvedenou na cedulce jednotlivých produktů. Prací přípravek bohužel nezaručí obnovení vodoodpudivosti, proto doporučujeme výrobek po vyprání před sušením ošetřit impregnačním přípravkem na peří TX 10 DownProof. Péřová výplň díky němu nebude tolik absorbovat vodu a zachová si své izolační vlastnosti. Po vyprání a odstředění rozložte oblečení na vzdušném místě, řádně proklepejte výplň a nechte výrobek pozvolna usušit. Nepoužívejte sušičku!

Až bude výrobek suchý, dejte si záležet a pěkně ho naklepejte, aby se peří ve výplni rovnoměrně rozložilo a načechralo i v jednotlivě prošívaných komorách.

Pokud chcete ošetřit pouze vnější tkaninu a nejen samotné peří, použijte přípravek TX Direct Spray-On, který zlepší voděodolnost a obnovuje prodyšnost.

Návod na údržbu obuvi

Dobrou údržbou značkové sportovní obuvi lze snadno dosáhnout její prodloužené životnosti. Podstatné je skladovat obuv v suchém prostředí, obuv pravidelně čistit, správně sušit a používat ochranné konzervační prostředky.

Mezi nejčastější chyby při údržbě patří vysoušení obuvi přímo u zdroje tepla a skladování ve vlhkém prostředí. Těmito chybami dochází k popraskání svršku obuvi, čímž se rapidně zkracuje životnost.

Čištění obuvi

  • Obuv se svrškem z textilních materiálů očistěte za sucha jemným silonovým kartáčkem. Pro impregnaci je možné použít výhradně speciální impregnační prostředek určený pro textilní materiály.
  • Obuv se svrškem z plastů, pryže a porterů je třeba omýt vlhkým hadříkem a vytřít do sucha. Při častém provlhnutí je potřeba tuto obuv pravidelně vysušovat při pokojové teplotě v dostatečné vzdálenosti od zdroje tepla.
  • Obuv se svrškem z usně je vhodné chránit speciální impregnací určenou pouze na ošetření usní a to vždy podle typu usně. Ušpiněnou obuv je vhodné po okartáčování setřít mírně vlhkým hadříkem. U přírodní usně, tzv. vepřovice (Wolverin) se nedoporučuje chemické ošetření usně, jelikož je impregnována proti vodě a skvrnám.
  • Obuv se značkovou membránou TERATEX doporučujeme ošetřovat aplikováním speciálního vodoodpudivého impregnačního prostředku určeného výhradně pro značkové membrány (např. GORE-TEX, TERATEX atd.). Aplikováním takového prostředku se zajistí vyšší odolnost vůči špíně a proti nasáknutí vodou.

Návod na péči o lyžařské brýle

Brýle NORDBLANC jsou vyrobené ze 100% termoplastického polyuretanu, který je pro tento účel vhodný především svou pružností a odolností. Právě díky tomuto materiálu mají brýle dokonalý a pohodlný přiléhavý rám, který skvěle poslouží v jakémkoliv počasí.

Čistěte čočky jedině jemným mýdlem a vodou, vyvarujte se použití jakýchkoliv saponátů nebo chemikálií, byť jsou určené k čištění brýlí! Skvrny nebo nadbytečnou vlhkost na čočkách se snažte očistit pouze jemným hadříkem nebo nechte po umytí brýle volně uschnout.

Pokud je chcete vyleštit, nepoužívejte žádné papírové výrobky – ubrousky, kapesníčky a podobné, protože by mohlo dojít k poškození ochranného potahu čoček a v takových případech zboží bohužel nepodléhá záruce. Nepokládejte brýle skly dolů, vyvarujte se jejich ohýbání a neskladujte je na slunečním světle a teple. Také je chraňte před extrémními teplotami nad 40°C.

Tyto brýle jsme navrhli výhradně pro zimní sporty a rozhodně se tedy nejedná o brýle bezpečnostní. Poskytnou vám ochranu pouze proti slunečním paprskům, větru a nárazům deště či padajícího sněhu.