Group 23Fill 298Fill 298Fill 298 credit-card 6A17E06C-0A5B-4E4C-AAEB-9E6D242B3D76 Created with sketchtool. - + Group 2 Created with Sketch. application-form Created with Sketch. Group 10 Created with Sketch.

Údržba produktů

Návod na praní a čištění výrobků

Výrobek perte pouze s výrobky stejné nebo podobné barvy, v obvyklém množství šetrného prášku a šetrném programu praní s následným odstředěním. V případě nepromokavých produktů doporučujeme použít prášek vhodný na praní nepromokavých a funkčních materiálů. Bundy perte samostatně. Nepoužívejte aviváž, poškodíte tím funkci materiálu. Perte naruby a se zapnutým zipem. V případě, že součástí výrobku je kožešina, nebo umělá kožešina, je nutné ji před vypráním odepnout. Vždy sušte naruby a nikdy ne na přímém slunci. Nenechávejte výrobek před ani po vyprání ve vodní lázni. Dbejte na volné vyvěšení a rovnoměrné vysychání ihned po ukončení praní.

Max. srážlivost pletených výrobků a výrobků z pletenin je 3-5 %.

Návod na praní péřových výrobků

Peří je nejvýkonnější přírodní izolační materiál, který má 4x vyšší termo izolační schopnosti než syntetická vlákna a 2x vyšší než vlna. Zároveň stoprocentně absorbuje vlhkost a odvádí ji od těla. Mezi největší přednosti patří maximální tepelný komfort, velmi nízká hmotnost a dlouhá životnost. Po vybalení z obalu řádně výplň proklepejte a výrobek pověste na ramínko, aby se péřová výplň mohla nadechnout a získat objem, který ztratila při skladování.

Péřový výrobek perte na 30 °C a použijte prací prostředek určený na péřové výrobky. Po vyprání se péřový výrobek musí nechat volně prosušit nejlépe na ramínku a během sušení dostatečně několikrát během dne proklepat. Proklepáváním výplň lépe a rychleji schne a rozloží se snadno rovnoměrně do komor. Peří tak bude opět načechrané. Je také možné sušit výrobek v sušičce, ale pouze při nízké teplotě kolem 50 °C. Do sušičky vložte tři tenisáky nebo míčky určené k sušení peří v sušičce. V případě, že součástí výrobku je kožešina, je nutné ji před vypráním odepnout. Výrobek perte pouze s výrobky stejné nebo podobné barvy, v obvyklém množství šetrného prášku a šetrném programu praní s následným odstředěním. Nepoužívejte aviváž, poškodíte tím výplň a funkci materiálu. Perte naruby a se zapnutým zipem. Nenechávejte výrobek před ani po vyprání ve vodní lázni.

Návod na údržbu obuvi

Dobrou údržbou značkové sportovní obuvi lze snadno dosáhnout její prodloužené životnosti. Podstatné je skladovat obuv v suchém prostředí, obuv pravidelně čistit, správně sušit a používat ochranné konzervační prostředky.

Mezi nejčastější chyby při údržbě patří vysoušení obuvi přímo u zdroje tepla a skladování ve vlhkém prostředí. Těmito chybami dochází k popraskání svršku obuvi, čímž se rapidně zkracuje životnost.

Čištění obuvi

Obuv se svrškem z textilních materiálů očistěte za sucha jemným silonovým kartáčkem. Pro impregnaci je možné použít výhradně speciální impregnační prostředek určený pro textilní materiály.

Obuv se svrškem z plastů, pryže a porterů je třeba omýt vlhkým hadříkem a vytřít do sucha. Při častém provlhnutí je potřeba tuto obuv pravidelně vysušovat při pokojové teplotě v dostatečné vzdálenosti od zdroje tepla.

Obuv se svrškem z usně je vhodné chránit speciální impregnací určenou pouze na ošetření usní a to vždy podle typu usně. Ušpiněnou obuv je vhodné po okartáčování setřít mírně vlhkým hadříkem. U přírodní usně, tzv. vepřovice (Wolverin) se nedoporučuje chemické ošetření usně, jelikož je impregnována proti vodě a skvrnám.

Obuv se značkovou membránou TERATEX doporučujeme ošetřovat aplikováním speciálního vodoodpudivého impregnačního prostředku určeného výhradně pro značkové membrány (např. GORE-TEX, TERATEX atd.). Aplikováním takového prostředku se zajistí vyšší odolnost vůči špíně a proti nasáknutí vodou.

Péče o sluneční a lyžařské brýle

Brýle NORDBLANC jsou vyrobené ze 100% termoplastického polyuretanu, který je pro tento účel vhodný především svou pružností a odolností. Právě díky tomuto materiálu mají brýle dokonalý a pohodlný přiléhavý rám, který skvěle poslouží v jakémkoliv počasí.

Čistěte čočky jedině jemným mýdlem a vodou, vyvarujte se použití jakýchkoliv saponátů nebo chemikálií, byť jsou určené k čištění brýlí! Skvrny nebo nadbytečnou vlhkost na čočkách se snažte očistit pouze jemným hadříkem nebo nechte po umytí brýle volně uschnout.

Pokud je chcete vyleštit, nepoužívejte žádné papírové výrobky – ubrousky, kapesníčky a podobné, protože by mohlo dojít k poškození ochranného potahu čoček a v takových případech zboží bohužel nepodléhá záruce. Nepokládejte brýle skly dolů, vyvarujte se jejich ohýbání a neskladujte je na slunečním světle a teple. Také je chraňte před extrémními teplotami nad 40°C.

Tyto brýle jsme navrhli výhradně pro zimní sporty a rozhodně se tedy nejedná o brýle bezpečnostní. Poskytnou vám ochranu pouze proti slunečním paprskům, větru a nárazům deště či padajícího sněhu.